Pillar ® Prosedürü Nedir?

Pillar ® Prosedürü, horlamaya son vermek amacıyla tasarlanmış, yumuşak damakta sertleşmeyi sağlayan ve implantların (The Pillar Palatal Implant System) yumuşak damağa yerleştirilmesi şeklinde uygulanan basit, güvenli ve etkili bir tedavi prosedürüdür.

Pillar ® Implant Nasıl Uygulanır?

Pillar Implant Sistemi, yumuşak damak için geliştirilmiş, yumuşak damağın içerisine yerleştirilen ve yumuşak damağın gerilerek yukarıya doğru çıkmasını sağlayan implant sistemidir. Genellikle 3 adet implantın yumuşak damak içerisine yerleştirilmesi, bu bölgedeki dokuda sertleşmeye ve gerilmeye neden olur.

Sadece lokal anestezik kullanılarak, yaklaşık 20 dakika içinde bir doktor ofisinde yapılabilir ve nispeten ağrısız bir işlemdir. Hafif ve orta şiddetli obstrüktif uyku apnesi (OSA) tedavisinde kolayca uygulanabilir.

Pillar Prosedürü sırasında, özel eğitim almış bir kulak, burun ve boğaz (KBB) doktoru veya diğer Pillar Prosedürü Uzmanı steril bir yerleştirme aracını kullanarak yumuşak damak içine 3 küçük dokuma implantı yerleştirir. Zaman içerisinde vücudun doğal iyileşme yanıtına bağlı implantı sabitleyen ve yumuşak damağın sertleşerek gerilmesini sağlayan bir fibrotik doku aynı zamanda horlamaya neden olan doku titreşimini azaltır. Implantlar da üst solunum yolu tıkanıklığı ve uyku apnesine neden olan yumuşak damak kollapsına engel olurlar.

Pillar İmplant Yapısı Nasıldır?

 

 

 

Pillar Prosedürü' nde kullanılan implantlar 50 yılı aşkın için implante edilebilir tıbbi cihazlarda kullanılan bir dokuma polyester malzemeden imal edilmiştir.

 

 

 

Pillar İmplant Boyutları Ne Kadardır?

 

Pillar Implant' lar yaklaşık 1.778 santimetre uzunluğunda ve 0.2032 santimetre genişliğindedir.