Pillar Proseduru İle İlgili Hastaların Bilmesi Gerekenler

 

Pillar Implant Uygulaması Nasıl Yapılır?

İşlem genellikle lokal anestezi altında ve ofis şartlarında yapılır. Pillar Prosedürü bir doktor ofisinde 1 kısa ziyaret sırasında yaklaşık 20 dakika içinde yapılabilir. Genellikle yumuşak damağı uyuşturmak için bir lokal anestezi ilacı kullanılır. Daha sonra implantlar, steril uygulama aparatı ile yumuşak damağa yerleştirilir. Her bir implantın boyu yaklaşık 0.7 inç (18 mm), genişliği yaklaşık 0.08 inç (2 mm). Hastaların küçük bir yüzdesi işlemden sonra damakta "küçük bir yabancı cisim hissi" bildirmişlerdir. Bu his geçicidir ve işlem sonrası birkaç gün içinde azalarak kaybolur.

Bazı hastalar Pillar Prosedürü sonrası bir ağrı kesici kullanımı ihtiyacı duyabilir ve çoğu hasta aynı gün normal aktivitelerine ve diyetine devam edebilir.

Pilar Prosedürü Etkisi Ne Zaman Başlar?

 

 Pillar Prosedürü' nün tam olarak etkisi işlem sonrası 8 ila 12 haftadan sonra başlar. Bazı hastalar, haftalar içinde şikayetlerde gözle görülür azalma bildirmişlerdir.

 

 

Pillar Implant Uygulaması, Güvenilir Bir Yöntem mi?

 

Pillar Prosedürü' de kullanılan implantlar, 50 yılı aşkın süredir implante edilebilir tıbbi cihazlarda güvenli bir şekilde kullanılmış olan bir polyester malzemeden imal edilmiştir. Pillar Implant, dokuma polyester liflerden oluşmaktadır.