Pillar Implant Uygulaması, Burun ve Küçük Dil Ameliyatları İle Birlikte Yapılabilir!

Pillar Implant uygulaması, yumuşak damak sarkması ve yumuşak damaktaki gevşemeye bağlı olarak ortaya çıkan horlamanın tedavisinde kullanılır ve diğer bölgelere yönelik yapılan horlama ameliyatlarıyla birlikte yapılabilir.

Pillar Implant ameliyatı horlayan çoğu hastada etkilidir. Önceden bademcik ameliyatı yapılmış ve yeniden horlamaya başlamış hastalarda, bademcik ile birlikte küçük dil (uvulopalatofaringoplasti - UPPP) ameliyatı yapılmış, tek başına küçük dil ameliyatı (uvulopalatal flep, UPF, uvuloplasti) yapılmış veya küçük dil ameliyatı planlanan hastalarda, burun ameliyatı (septoplasti ameliyatı, smr ameliyatı, deviasyon ameliyatı, kıkırdak eğriliği ameliyatı, burun eti ameliyatı) ile birlikte yapılabilir.

Sert damak sınırı ile yumuşak damak bitiş noktası arasındaki, pillar implant yerleştirme alanı pillar implant yerleştirilmesi için kısa (20 mm' den kısa) olan hastalarda pillar implant uygulaması yapılmamalıdır.

Pillar implant ameliyatı, ameliyathane şartları gerektirmeyen, basit, pratik ve etkili bir tedavi yöntemidir. Yumuşak damakta kalıcı sertleşme ve gerilmeye neden olarak, horlamaya neden olan yumuşak damak bölgesinin titreşmesini ve kapanmasını engellemektedir.

Bademcik ile birlikte küçük dil (uvulopalatofaringoplasti - UPPP) ameliyatı yapılan ve horlamanın devam ettiği hastalarda Pillar Implant Uygulaması ile ilgili makaleyi okuyabileceğiniz link >> http://www.optecoto.com/article/S1043-1810(07)00002-4/abstract